Bizi Takip Edin
Kategoriler
Bumerang
Arşivler

Bu Pazar sabahı bizim evde bir heyecan, bir heyecan …

Yıldız Parkı’nda, Can Berk’in Doğum gününü kutlamak  vesilesi ile düzenlenen “III. Aile Koşusu-Yürüyüşü Şenliği “ ne katılacağız, her ne kadar Caner ( Can Berk’in Babası ) bu koşudan,  Profesyonel bir organizasyon değil  “park run (park buluşması)” ve “dostlar arasında” çizgisindeki ufak kutlama diye bahsetse de, biz taytımızı giydik, saçlarımızı topladık ve gözlüklerimizi takarak yarış için tüm hazırlıklarımızı tamamladık.

 

 

 

Aslında bu koşudan Esma bana geçen sene bahsetmişti, bizim Adım Adım Oluşumu’ndan Caner, her yıl oğlunun doğum gününde çocuklar için bir koşu-yürüyüş organize ediyor diye, ama biz bu konuşmayı yaptığımızda Can Berk ve tüm koşucu çocuklar parkuru tamamlamış, madalyalarını almışlardı, bize de bu Pazar III. Koşuya katılmak kısmet oldu.

Bu arada, Esma’dan ve Adım Adım Oluşumu’ndan bahsetmeliyim galiba. Esma; Adım Adım koşucusu, çeşitli maratonlara Adım Adım adına katılıyor ve bu sayede Omur İlik Felçlileri için bağış topluyor, toplanan bağışlar ile akülü sandalyeler alınıyor, bağışın büyüğü, küçüğü olmaz diyor Esma, senin yapacağım 5 TL için bile koşarım ben, çünkü o toplanan 5 TL ler bir havuzu dolduruyor.

(Adım Adım Oluşumu hakkında daha fazla bilgi istersen buraya bakabilirsin http://www.adimadim.org/  )

Koşuya dönmek gerekirse; Yıldız Parkı Çadır Köşkü’nde buluştuk, 19 çocuk koşu için hazırdı, tabii herkesin göğüs numarası, ve yarışın sonunda alacağı madalyalar da hazırdı.

 

 

Çadır Köşkün önünden, Caner’in yarış hakkındaki detaylı ve planlı açıklamalarını dinledikten sonra, koşumuz başladı, Kır Kahvesi’ne kadar, koşup, fosforlu yeşil yelekli abinin etrafından dönüp, başlangıç noktasına kadar yaklaşık 600 metrelik parkuru başarı ve neşe ile tamamladık.  ( koşu organizasyonu ve Caner hakkında bilgi istersen buraya bakabilirsin http://uzunpatika.com/iii-aile-kosu-yuruyus-senligi )

 

 

Kendi koşanlar, pusetle yarışanlar, annelerinin veya babalarının elinden tutarak yada yan yana koşanlardan oluşan gayet eğlenceli bir koşu grubu olduk.

 

Rekabet yarış başlamadan önce başlamıştı, herkes oldukça iddialı ve yarışı kazanma konusunda kararlıydı ve gerçekten de öyle oldu, herkes kendi kategorisinde birinci oldu ve madalyasını aldı.

 

 

Madalya Töreninden sonra zorlu bir parkuru tamamlamış ve madalyamızı almış olmanın gururu ile kahvaltımızı yaptık.

 

 

Kendi karınlarını doyuran doğa sever çocuklarımız, susuzluktan yanmış olan kediciğin suyunu ve sütünü vererek onun karnını da güzelce doyurdular 🙂

 

Herkes dağıldıktan sonra Çadır Köşkü Otoparkının altındaki parkta Doğan’la biraz firizbi oynadık, 2 yaşındaki Doğan firizbiye anne karnında başladığından harika atışlar yaptı.

 

 

Sonra firizbiler tabak oldu, içi kumdan köfteler ile dolduruldu

Kaydıraktan kayıldı, salıncağa binildi, tahteravalliye binildi ve istemeye istemeye evin yolu tutuldu.

 

 

3 Responses to Yıldız Parkı’nda 600 Metre Koşusu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir