Bizi Takip Edin
Kategoriler
Bumerang
Arşivler

Uçurtma

Çocuklarımız neleri sevmiyorlar ki.
Uçurtmayı seviyorlar sözgelişi¸
Bir havalandı mı uçurtmaları
Daha da güzelleşiyorlar.

Maviliklerde gözleri
Özgürlüğü yaşıyorlar
Uçurtmalarla birlikte.

Koparıp da iplerini hele
Bir kurtuldular mı ellerinden¸
Öylesine seviniyorlar ki¸
Gidiş o gidiş¸ bile bile…

 Rıfat Ilgaz ne güzel yazmış, daha ben ne yazayım 🙂

 

 

İstanbul Kamp’ın Uçurtma Şenliğine katıldık.

İnsanın mutlaka babasıyla bir uçurtma uçurma anısı olmalı bence, bugün o uçurtmayı babayla göklere yollarken nasıl gözlerinin içi güldüyse çocukların, yarın bir uçurtma gördüklerinde bugün uçurduğu uçurtmanın tadı burnunun direğini sızlatacak. Dilerim bizim çocuklar da kendi çocuklarıyla kendi uçurtmalarını yapacaklar ve bırakacaklar rüzgara .

 

 

Geçen yıl Ada daha minicikken Uçurtma Müzesi’ne gitmiştik, Ada ilk uçurtmasını orada yapmıştı, bugün de onu uçurdu babasıyla, sonra her zaman arabamızın bagajında gezen diğer güler yüzlü uçurtmamızı uçurduk. Çok ama çok eğlendik.

 

 

Yedek kıyafetlerimizi ve ayakkabılarımızı, arabada Ada’nın canı sıkılmasın diye atıştırmalık bir şeylerimizi tabii suyumuzu attık çantaya, şapkamızı, şemsiyemizi aldık,  erkenden çıktık yola. Giderken yağmur başladı, hay Allah dedik, uçmayacak mı bizim uçurtmalar ama sonra yağmur durdu, rüzgarı da bize bıraktı hatta öğleden sonra güneş bile çıktı.

İstanbul Kamp’ın kurucusu Esin hanım ve tüm ekibi gerçekten çok büyük coşkuyla hazırlamışlar şenlik alanını, köfte ekmekler, sucuk ekmeler, poğaçalar, börekler, oyunlar, canlı müzik, balonlar, bayraklar, palyaçolar, yarışmalar, hediyeler ve neler neler …

 

 

İstanbul Kamp ve The Cozz Beach  hakkında daha fazla bilgi almak, etkinlikleri takip etmek istersen buradan bakabilirsin  http://www.istanbulkamp.com/default.asp

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir