Bizi Takip Edin
Kategoriler
Bumerang
Arşivler

Pepee bu ay 1. Yaşını kutluyormuş, derginin yarısı Ada için, diğer yarısı benim için, Pepee ve Annee olan tarafta 1 yılın öne çıkan konularını ele almışlar, Ada uykuya daldıktan sonra hızlıca, dergide benim için olan bölüme göz gezdirdim, çocuklara sınır koyma, oyunun önemi, çocukları eğlenceli yerlerden ayırma tavsiyeleri ilk dikkatimi çeken başlıklar oldu.

Çocukları, mesela bizim ayrılmakta çok zorlandığımız, ayrılmak istemediğimiz kaydırak gibi eğlenceli yerlerden ne yapmalı da ayırmalı meselesine verdikleri, oyun alanından taş, yaprak  vs. gibi bir parçayı eve götürme önerisini deneyeceğim bakalım 🙂

Ve anladığınız üzere bu akşam ki uykudan önce aktivitemiz Pepee Dergisinin Ağustos sayısından,

 

Önce üzerinde Pepee’nin kahramanları olan şablondan, karakterleri çıkardık, sonra Ailemi çok seviyorum teması üzerine kurulmuş, ve şablondan çıkardığımız figürleri yapıştırmamız için ilgili karakterlerin yerleri boş bırakılmış olan orta sayfada doğru yerlere yapıştırdık.

 

Yapıştırıcı, bant, makas, renkli kalemler, renkli kağıtlar, çocuklu evde olmazsa olmaz malzemeler 🙂

 

Pepee çizgi filimini pek sevmiyorum aslında, aslında TV izlemeyi ve kızımın izlemesini de sevmiyorum ama bu dünyada sadece kızım ve ben yaşamadığımız ve teknolojinin her yere girmiş olduğu gerçeğini kabul edip bu konuda ki takıntımı en aza indirdim galiba. Madem ki TV izliyoruz, hiç değilse izlediklerimiz de seçici olalım diyorum ama bu konuda da çok başarılı olduğumu söyleyemeyeceğim, çünkü kızım benim bilmediğim çizgi film karakterlerini bile tanıyor.

 

Evet, hayatımızda ki TV varlığını kabullenmiş olabilirim, ama ben yinede inatla, vaktimin yettiğince, kızımla beraber olduğumuz zamanlarda, dergiler ve dergilerden çıkan aktivite oyunlarını, oyuncaklarımızla kurduğumuz oyunları, kendi icat ettiğimiz oyunları, hikaye kitaplarını, akşam yürüyüşlerini tercih ediyorum, bu etkinlikler aslında bana da terapi gibi geliyor, bütün gün olan biten her şeyi aklımdan çıkarıp, Pepee’nin aile bireylerini doğru boşluklara yerleştirmeye odaklanıyorum.

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir