Bizi Takip Edin
Kategoriler
Bumerang
Arşivler

Bu akşamki aktivitemiz elişi kağıtları ile.

Mevsim değişikliğinden midir nedir, Ada bugünlerde biraz hasta, iki gecedir tam bir de uyanıp, sanki bir yerine kramp girmiş gibi, sebebini bir türlü anlayamadığım bir ağlama krizi geçiriyor ve sonra tekrar uykuya dalıyor.

Tabii bu arada benim bütün moralim, uykum, keyfim kaçıyor, şu hayatta hiç bir şey kızımın hasta olması ve ağlaması kadar enerjimi düşürmüyor desem abartmış olmam, neyse bu sabah anladık ki Ada hanım nezle olmuş.

Hal böyle olunca, çok yorucu olmayan ama eğlenceli ne yapsak diye düşünürken, Bilim Çocuk dergisinin “tatilde sanatla uğraşalım” eki geçti elime.

 

 

Boş makaralardan hayvanlar yapma fikri hoşumuza gitti, ihtiyacımız olan malzemeler;  boya kalemi, elişi kağıdı, yapıştırıcı ve boş makara. Bizim boş makaramız olmadığı için yerine bir adet boş mantar kullandık.

 

 

“Ada boş makaramız yokmuş, boş mantarımız var olmaz mı ?” dedim, nedense bu soru Ada’ya çok komik geldi, katıla katıla, kıkır kıkır güldük ve mantar gövdeli kedimizi yaptık, sonra biraz seslendirdik, besledik ve uyuttuk. Kedimizin adını da Nazlıcık koyduk.

 

 

Nazlıcık’ı uyuttuktan sonra birer tane de maske yaptık. Ada’nın deyimi ile “kafa” yaptık.

 

 

Elişi kağıdımızdan olabildiğince düzgün iki yuvarlak parça kestik, biri Ada’nın, bir de benim.

Ben kendi yuvarlak kağıdıma Ada’nın yüzünü çizdim, Ada’da benim yüzümü çizdi. Önce yuvarlak gözler, göz bebekleri, veeee up uzuuunn buruuuun, sonra da gülen bir ağıııııızzz 🙂

Evdeki pembe yünden kestiğimiz bir miktar iple saçlarımızı yapıştırdık, gerçekten çok eğlenceli oldu, kendi maskelerimizi bitirdikten sonra babamız için de sürpriz bir maske yaptık, sakallarını hatta bıyığını bile yapıştırdık.

 

 

Babaya vermek üzere güvenli bir yere sakladık ve uyku zamanııııı 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir