Bizi Takip Edin
Kategoriler
Bumerang
Arşivler

Dışarıda olmayı seviyorum, hem kendim için hem de kızım için. Bu hafta da, Ada ile dergi okurken bir aktivite gördük, ağaç kabuklarının desenlerini kağıda çıkarmaca …

Bu fikir bize çok eğlenceli geldi, ama nerede öyle güzel, kabuğu desen desen ağaçlar, önce Bakırköy Akıl Hastanesi’nin bahçesine gitmeyi düşündük ama sonra aklımıza Yıldız Parkı geldi.

Buradaki ağaçlar daha çeşitli, bu da daha çok desen çıkarmaca ve daha çok eğlence demek 🙂

Yedek kıyafetler, pastel boyalar, A4 kağıtlar, bandımızı ve dürbünümüzü de koyarak çantamızı hazırladık, tuttuk Yıldız Parkı’nın yolunu .

 

 

A4 Kağıtlarımızı beğendiğimiz ağaçların gövdelerine bantla yapıştırdık,  sonrada büyük bir ressam ustalığıyla pastel boyalar ile kağıdı boyayarak, ağaç kabuklarının desenlerini kendi kağıdımıza geçirdik.

 

 

İyi ki buraya gelmişiz, Meşe Palamutlarını topladık, bazılarını ya tutarsa diyerek toprağa ektik, farklı farklı ağaçların kabuklarının desenlerini çıkardık, gölün kenarında yürüdük ve göldeki ördeklere isimler koyduk. Minik bir sincabın meşe palamutlarını taşımasını, ağaçlara tırmanmasını garip bir neşe ile izledik, mantarları yakından inceledik, karga kovaladık, alabildiğimiz kadar temiz hava aldık.

 

 

Yorulup acıkınca da Çadır Köşkü’ne gittik.

Ada güzel bir tarhana çorbası içti ve yoğurt yedi, biz de tost yedik.

 

 

Tam kalmaya hazırlanırken, arkadaşlarımıza rastladık çok keyifli bir tesadüf oldu, böylece Ada biraz da oyun parkında vakit geçirerek kaydıraktan kaydı, salıncaklarda sallandı, derken gün battı akşam oldu.

 

Eve çok mutlu döndük, keyifli bir uyku çektik. Doğayı bu yüzden seviyorum, küçük, büyük her insanın içindeki yaşam enerjisini arttırıyor, hayranlık duygusunu harekete geçiriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir