Bizi Takip Edin
Kategoriler
Bumerang
Arşivler

İşler bazen çok yoğun ve yorucu olabiliyor, tabii haliyle en çok böyle zamanlarda kendimi en yalnız hissediyorum.

Hayatta paylaşmak gerek, iyi şeyleri , kötü şeyleri , zor şeyleri, sevimsiz şeyleri, eğlenceli şeyleri yani her ne varsa paylaşmak gerek . Aksi takdirde zamanla en hafif yükler bile fazla geliyor ve giderek ağırlaşıyor, zaman zaman taşınmaz hale geliyor. Bu seferde sorgulamalar başlıyor, kim benim hayatımı kolaylaştırıyor, kim zorlaştırıyor, kim etkisiz eleman ???

İnsan etrafında hayatını kolaylaştıracak ve eğlenceli kılacak kişiler arıyor, yoksa her işi tek başına yönettikten sonra eğlence bile bazen külfet gibi oluyor.

İlgi çok önemli mesela, karşılıklı konuşmak, konuşurken dinlenmek, dinlenirken onaylanmak, hak verilmek, bazen fikir belirtmek bir öğün yemek gibidir.

Süprizlerde önemlidir, süprizlere dahil olmak kadar, düzenlemekte önemlidir, her insan kendini özel ve önemli hissetmek ister, en çok kendini değerli bulduğu an ve ortamlarda mutlu hisseder, kendi kendine bu ihtiyacını tatmin etse de, kendini değerli bulup takdir etse de yine de başka biri tarafından bu duygunun hissettirilmesi ayrı bir lezzet .

Zamanlama da önemli bence, neyin ne zaman yapıldığı ve tabii sürekliliği, mesela defalarca talep edildikten sonra yapılan işler, aslında hiç istemeden kendiliğinden düşünülüp yapılmış işler kadar kıymetli olmuyor, ya da bir, iki defa zorla yapılıp devamı getirilmeyip ucu salınan işler de kıymetli olmuyor, o zaman yarattığı hissiyat bu benim için özel yapılan bir şey değil göstermelik iki günlük bir şey gibi oluyor .

Mesela zaman zaman görev değişimleri de önemli, bir işi bir kişi nasıl olsa hallediyor diye o iş hep kişinin işi olunca, ilk başlarda yapması keyifli olan şeyler bile kabak tadı vermeye başlayabilir.

Zamanlama dedim ya bir de zaman önemli aslında, yani hemen olmakla, 2 saat sonra, 2 gün sonra, 2 hafta, 2 ay sonra olmak aynı değerde olmuyor.

Çocuklar gibi değil mi ?  bakıyorum çocuklara, kim daha çok ilgileniyorsa, kiminle zaman daha eğlenceli geçiyorsa, kim onu daha fazla şımartıyor, onaylıyor, beğeniyor ve bunu ona hissettiriyorsa onun yanında kalmaya çalışıyor, biz yetişkin olsak ne olur biz de beklentilerimizde aynı böyle değilmiyiz ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir