Bizi Takip Edin
Kategoriler
Bumerang
Arşivler

 

Bu hafta sonu, Şişli  %100 Ekolojik Pazarı’ndaydık.

Kızımla Pazar gezmelerini  seviyorum,  bu gezmeler, sadece  ekolojik ürün alışverişi değil, aynı zamanda sosyal ve kültürel bir buluşma noktası benim için.

Geleneksel, yerel ve ekolojik yaşam tarzının keyfini, Kızım ile beraber yaşamak, sebzeyi, meyveyi beraber seçmek, mesela yan tezgahtan bir çilek alıvermek, çilek tezgahındaki amcanın gülümsemesi “olsun olsun!!!  çocuk O” “Göz Hakkıdır” diyalogları, aslında bir yandan da bana kendi çocukluğumu hatırlatıyor.

Pazar yerinde;  Ada bütün bağımsızlığı ve Ben, Ada’nın peşinde bütün telaşım ile, üstelik içimdeki  “şimdi düşerse”, “şimdi gözden kaybolursa” paniğimi, Ada’ya ve de kimseciklere belli etmediğimi düşünürek koşturduk.

Derken,  Üzerinde el  işi kağıtları olan kocaman bir masa ve yanındaki ablayı farkettik, tabii Ada hemen,  masanın etrafındaki taburelerden birine oturdu,  Abla ile beraber çok güzel bir,”kağıttan çiçek” yaptılar. Borcumuz nedir diye sorduğumda da, ücretsiz olduğunu öğrendik.

Sonra bir müzik sesi duyduk, müziğin geldiği yöne doğru gidince, suratlarında kocaman bir gülümseme ile ortada zıp zıp zıplayan çocukları gördük, bir abi ( ne yazıkki kendisi ile tanışıp, hakkında bilgi alamadım ) Melodika çalarak ve çocuklara dağıttığı renkli bagetler ile ritim tutturarak muhteşem bir “çocuk eğlencesi” ortamı oluşturmuş. Ada’ da çocuların arsına karıştı, zıpladı, zıpladı,zıpladı … Eğlence bitip, Abi’nin yanından ayrılırken de 7.-TL karşılığında bagetlerimizi aldık.

Alış-veriş filemizde sebzelerimiz, meyvelerimiz, elimizde renkli bagetler ayrıldık pazardan. Yolda hava bozdu bozdu, ne şanslıyız ki tam eve geldik, yağmur bastırdı 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir