Bizi Takip Edin
Kategoriler
Bumerang
Arşivler

 

 

 

Hiç gitmez bu içimdeki gitmeler, hiçbir gitme yetmez, doyurmaz ruhumu …

 

 

 

 

 

 

Yerleşik olamam bir türlü, her ne kadar yıllardır aynı şehirde yaşasam da, aklım hep seyir halinde …

Hiçbir toprağa ait olamam, yada ne bileyim belki de ait olduğum toprağı bulamadım daha.

Gözlerimi kapattığımda, çok gezmekten parçalanmış spor ayakkabılarım ayağımda, üstümde beyaz bir tişört, güneşten solmuş bir şort,  güneş gözlüklerimle dar sokaklı kasabalarda geziniyorum, mahallenin kahvesinde çay içiyorum, içimi huzurla dolduruyorum, canım sıkılana kadar bu kasabada yaşıyorum ve bir sabah küçük sırt çantamı takıp düşüyorum yollara, büyük şehirlerin geniş caddelerinde vitrinlere bakıyorum, karmaşık sokaklarda kayboluyorum, durduğum yerden koşuşturmacayı izlemenin keyfini sürüyorum ve yine bir sabah çantamı alıp ruhum ne çekiyorsa oraya gidiyorum.

İşte yüzümü aydınlatan, güldüren, beni dipdiri yaşama sevinciyle dolduran en sevdiğim hayalim.

Neden yaşayamayız ki canımızın istediği yerlerde, neden gidemeyiz bir türlü …

İş; çalışmak gerek, paralar kazanmak gerek o paraları harcamak üstüne borçlanmak gerek, borçları ödemek için daha çok çalışmak gerek, daha çok çalıştıkça daha çok şeye ihtiyaç duymak gerek, daha çok ihtiyaç için çok para kazanmak gerek.

Çocuk; en iyi okullara göndermek gerek, en güzel kıyafetleri, oyuncakları almak, kısacık tatilleri en iyi yerlerde geçirmek gerek, fırsat eşitsizliğinin kol gezdiği ortamlarda en iyisini yakalamak gerek, malum gelecekte akademik kariyeri, sosyal kariyeri çok önemli.

Aile; aileyi bir arada tutmak gerek, bir arada kalabilmek için aynı hayali aynı anda kurmak, aynı çatı altına sıkı sıkı kökler salmak gerek.

Korkular; kaybolmamak, yanlız kalmamak gerek, eldekileri kaybetmemek, kazanılan paraların, yüksek mevkiilerin cepte kalması için sıkı sıkı tutunup başından ayrılmamak gerek.

Gelecek; geleceği düşünmek gerek, çok yaşlanıp elden ayaktan güç kaybedince, gençlikteki gibi çalışamayınca kendini garantiye almalı, eh çocuk büyüyecek onun geleceğini de hazırlamak gerek.

Sonra gözlerimi açtığımda gıcır gıcır bembeyaz spor ayakkabılarımla bakışırız, üzeri biraz tozlanmışsa hemen silmek gerek, ne demişler dost başa düşman ayağa bakarmış, pasaklı demesinler bana …

Titiz olmak gerek. Her şey düzenli, her yer temiz olmalı.

Kalıp bu düzeni sağlamak gerek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir