Bizi Takip Edin
Kategoriler
Bumerang
Arşivler

Sıcak yaz günleri geldi çattı, herkes sayfiye yerlere akın ediyor.

Keyif köşesine uzanmış ayak ve frozen içecek fotoğrafları eklemenin tam vakti…

Ama biraz ters köşe yapıp yaz yerine kışın Bodrum’da neler yapılır yazasım var 🙂

Bodrum’u benim gibi yazdan çok kışın seven var midir?

Eminim bir kez deneseniz bir daha vazgeçemeyeceksiniz…

 

 

Peki neden kış vakti Bodrum? Öncelikli neden sakinliği ve huzur veren sessizliği olduğu için… Yazın gördüğümüz o müthiş doğa, trafiğin kalabaliklarin arkasinda değil tam ayağımızın altında kalıyor.

 

 

Soğuk kış günlerinde büyük şehirlerden sıkılanlar için şimdiden kısa romantik bir haftsonu planı yapılabilir. (Hem şimdiden booking ve uçak rezervasyonu yaparsaniz cok da hesapli olur)

Gelelim kişin neler yapabiliriz?

Kış dediysek abartip Şubat’ta gitmeyin.. Ekim-Mart-Nisan ayları en ideali. Cuma akşamı otele (Bodrum merkeze yakin bir yer tercih edin) varip, rahat kıyafetlerimizi üzerimize geçirip, Bodrum merkez ve marinaya doğru kısa bir yürüyüş yapılabilir…

 

 

 

Cumartesi açık havanın da etkisiyle erkenden ve karnınız acıkmış bir şekilde uyanacaksınız…

O zaman doooğru Bitez’e,  kumsal üzerinde açık büfe nefis kahvaltiya… Kahvalti ardindan sahilde salına salına kısa bir yürüyüş  ve bol bol fotoğraf :))

 

Sonra arabaya atlayip (araba kiralamanız önerilir) Bodrum’u gezme vatki… Yalikavak’ta  bir içimlik kahve iyi gider… üstüne de Palmarine’de (Yeni Yalikavak Marina) dolaşabilirsiniz…  Akşam da Aquarium Restaurant’ta (http://www.aquariumgumusluk.com/ )  güzel bir rakı balık keyfi yapılır.

 

Pazar güne güzel bir yürüyüşle başlayıp Gümüşlük Limon Cafe’de (  http://www.limongumusluk.com/ ) şampiyon kahvaltıyı hakkedebilirsiniz.

 

 

Son olarak dönüş yolcuğuna hazırlanırken havaalanına 4-5 km yakınlıktakı Bargilya Köyü’nü görmenizi şiddetle tavsiye ederim.

 

Şimdiden keyifli bir haftasonu dilerim 🙂

Yağmur Büyükemre

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir