Bizi Takip Edin
Kategoriler
Bumerang
Arşivler

Bozcaada’ya gitmeye karar verdiğimiz günden beri,  hem çok heyecanlıyım, hem de bir stres halindeyim.

Yol haritamızı belirledik;  İstanbul’dan çıkış saatimizi, Ada’nın uyku saatine uydurmaya çalışarak, Akşam 22:00 – 22:30 sularında yola çıkıp,  Tekirdağ’da Tamer’ler ile buluşacağız, Malkara, Keşan yolunu takip ederek, Gelibolu’dan Lapseki Feribotuna bineceğiz. Çanakkale’den Geyikli’ye devam edip, Geyikli’den Bozcaada Feribotuna bineceğiz.

( Bozcaada’ya nasıl gelinir hakkında detaylı bilgiyi http://www.bozcaadarehberi.com/nm-NASIL_GEL%C4%B0N%C4%B0R-cp-27 buradan bulabilirsin )

Valiz hazırlama konusunda artık oldukça tecrübeliyim, bütün kıyafetlerimizin yıkanma ve ütülenme işlerini tamamladım, yanımıza alacağımız kremler,koruyucular, ilkyardım çantası ihtiyaçlarımızı da belirledim ve hazırladım.

Ama, Ada ile ilk defa, gece bu kadar uzun yolculuk yapacağımız için stresliyim, günlerdir Ada ile konuşuyorum,” bu hafta sonu Bozcaada’ya gideceğiz”, “yolumuz biraz uzun”, “o yüzden sabırlı olmalıyız” ,” vardığımız da çok eğleneceğiz”, “çok güzel bir yere gideceğiz”, diye anlatıyorum, kendimi ve Ada’yı yolculuğa hazırlamaya çalışıyorum. Anne olmadan önce yolculuklar beni sadece heyecanlandırırdı şimdi heyecanıma, uyanırsa, sıkılırsa,ağlarsa,uygunsuz bir yerde çişi gelirse stresi eklendi. Kendimce, her durum için gerekli önlemleri alıyorum ama bu “acaba” gerginliğinden kurtulamıyorum .

Derken, yolculuk anı geldi …

Planladığımız gibi, 22:00-22:30 arası Ada’nın uyku tulumunu giydirdim ve kendi araç koltuğuna oturdu, biraz huysuz başladı yolculuğumuz ama, sonra neşemiz yerine geldi, aydede ile, yıldızlar ile konuştuk, şarkılar söyledik, uyuduk – uyandık, feribota bindik-indik derken sandığımdan çok daha rahat bir yolculuk geçirdik.

En büyük endişem, yolda uyanır ve çılgınlar gibi ağlarsa ne yapacağım dı  ve  gerçekleşti !!!  ama uyku sersemliği mi, Bozcaada’ya gitme sevinci mi nedir, kısa süreli mızırdanmalar dışında bir krize dönüşmedi.

Diğer bir endişem de, tuvalet ihtiyacımızın olur-olmaz bir yerde gündeme gelmesi idi, bu konuda da, Feribot’un daracık ve berbat kokan tuvaletine girdiğimizde, Ada’nın “ bu tuvalet çok piiiiiiisss !!!” “çok piss kokuyoooo” şikayetleri dışında bir sorun yaşamadan, sabah 09:00 Geyikli-Bozcaada Feribotu’na yetiştik. ( 23 Nisan yoğunluğu sebebi ile Geyikli – Bozcaada Feribotu’nun hareket saati ; 10:00’dan 09:00’ a alınmıştı  )

( Boğaz Hattı Sefer Tarifesi hakkında detaylı bilgiyi http://www.gestasdenizulasim.com.tr/bilgiler.php?mid=16  buradan bulabilirsin. )

Tabii biz, sabah 05:00 sularında Geyikli’de Feribot sırasına girmiştik, sıra dediysem bizim önümüzde 5-6 araç daha vardı, Feribot’un hareket saatine kadar arabada hep beraber uyuduk, biz uyurken arkamızda ki araç kuyruğuda uzadı gitti …

Veeee;  biz de  erkenden sıraya girmiş olmanın avantajı ve sıra beklerken “pek konforlu olmasa da “ arabada uyumuş olmanın enerjisi ile en önden bindik Bozcaada Feribotu’na …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir