Bizi Takip Edin
Kategoriler
Bumerang
Arşivler

İstanbul Kids Academy Altunizade’de yeni bir çocuk atölyesi. Benim en sevdiğim tarafı plastik kullanmamaya özen gösteriyorlar ve her türlü yeniliğe açıklar.

Yeniliklere, fikirlere açık olmak güzeldir. İnsanın ufkunu genişletiyor, hep aynı pencereden aynı göz bakınca, büyük olasılıkla bir süre sonra aynı şeyleri görmeye başlıyoruz, arada sırada başka gözlerin gördüklerine kulak vermek insanı kısır döngü içine girmekten kurtarır diye düşünüyorum.

İstanbul Kids Academy’nin kurucuları Esin ve Murat herkesi dinlemeye çalışıyorlar, ne yapsakta bizim çocukları daha mutlu, özgüven sahibi, doğa sever…  Kısacası ruhları bedenleri ile uyum içinde ve sağlıklı çocuklar yetiştirebilsek derdindeler.

Bu hafta açılış hazırlıklarına Hala ÜSTÜN’ün yazıp yönettiği “Benimle Oynarmısın” adlı, çocukların hem izleyici, hem de oyuncu olarak katıldıkları müzikli, eğlenceli bir tiyatro gösterisi ile başladılar.

 

 

Sabah, Ada’ya Tiyatro izlemeye gitmek istermisin dedim, heeeeeeyyyy!!! Diye kısa ve coşkulu bir cevap verdi. Biliyormusun bu gösteride çocuklar sahneye de çıkacaklarmış diye ekleyince, madem sahneye çıkacağım o zaman kostüm giymem lazım dedi.

“Ormanlar Perisi”  ( bu kostüme Ada’nın verdiği isim ) kostümünü giymeye karar verdi, bu çok ince içine birşey giy, giymem konulu tartışmayı kısa kollu bir tişört giyip, pelerini de tişört gözükmeyecek şekilde bağlayarak çözdük. Neyse ki hava güzeldi.  Sıkışıp kaldığımız trafiği saymazsak harika bir gün oldu diyebilirim.

Çocuklar ve oyuncular hep birlikte  çok eğlendiler.

 

 

Öyle ki gösteri bitti, oyuncular gitti ama bizim çocuklar İstanbul Kids Academy’den ayrılmak istemediler.

Biz anneler-babalar dışarıda çaylarımızı, kahvelerimiz içip, yanında Esin’in hazırladığı keklerimizi yerken, içeride farklı yaşlardan olan çocuklarımız Fazladan bir saat daha  oyun oynadılar, bu bence en keyiflisiydi.

 

Salon gayet geniş ve sade olduğu ve kimse onlara karışıp müdahale etmediği için gönüllerince kendi oyunlarını kurdular, bir baktık saklambaç , bir baktık yağ satarım – bal satarım oynadılar.

 

 

Ama en göz yaşartıcı kısım hiç kavga etmeden uyum içinde, kendi kendilerine vakit geçirdiler.

Galiba biz büyükler çocuklara hakemlik etmeyi bırakınca, onlar kendi oyunlarını kurup, gayette iyi yönetiyorlar.

 

Günün sonunda Esin bize  ufak bir de süpriz hazırlamıştı. İçinde ahşap bir çerçeve, bu çerçeveyi keyfimize göre boyayabilmemiz için boya, fırça, bir de ufak not vardı.

 

Ada Hanım sanırım notu çok beğendi ki, dönüş yolunda 20 defa falan okumamı istedi.

İstanbul Kids Academy nerede dersen;

BURHANİYE MAH.ABDULLAHAĞA CAD.NO:15

Beylerbeyi,Altunizade, Istanbul, Türkiye

0216 318 61 56

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir