Bizi Takip Edin
Kategoriler
Bumerang
Arşivler

Bir Pazar günü;  Anne, Baba ve Çocuk üçlüsü olarak evdeyiz, pekte dışarı çıkmak istemiyoruz,

Ama Ada hanım evde olmayı hiç sevmiyor, tamam bende hep dışarıda olmayı severim lakin bazen de evimde olmak, ertesi hafta için yemek hazırlamak, kendimce dağınık bulduğum çekmecelerin içini düzenlemek, kıyafetlerimi, takılarımı ve de ayakkabılarımı gözden geçirmek, film izlemek yani evde olmak, evimin her bir köşesini kullanmak istiyorum.

Bu Pazar da öyle günlerden biri, tabii kızım benimle aynı fikirde değil, o evin hiçbir köşesini görmek kullanmak istemediği gibi beni de bu ev keyfimden mahrum edip esir almak niyetinde …

Biz böyle, mutfakta ben patates soymaya çalışırken, Ada oyuncaklarını mutfağa taşıyıp yere ayağımın altına dizerken, babamız salonda ya internet yada bir TV programı izlerken, biranda suyun kaldırma kuvvetini sanki ben bulmuşum gibi, buldum buldum nidaları çınladı aklımda …

Patates baskısııııı !!! tanrım işte kendimi bir dahi gibi hissediyorum 🙂

Hemen Ada’nın resim kağıtlarını, artık evde ne varsa boyalarını, fırçalarını, patatesleri toplayıp, Ada ve babasını eyleyecek muhteşem çözümü yarattım.

 

Elimde değil, kızımın çocukluğu ile kendi çocukluğumu karşılaştırıyorum, kendi çocukluğumda yapmaktan keyif aldığım her şeyi kızım da yapsın istiyorum. Patates baskısı da yaparken acayip eğlendiğim işlerdendir.

Bu Pazar da kızım ve eşim çocukluğumun eğlencesi ve de günümün kurtarıcısı Patates Baskısı yaptılar.

 

Herkese tavsiye edilir 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir